Domain sahibinin önemi nedir?

Domain sahibinin önemi nedir?

Birazdan bahsedeceklerimizi neredeyse hiçbir yerde bulamazsınız. Yerli webmaster forumlarında birçok kişinin başına gelen ancak kimsenin net bir şekilde cevap veremediği durumların başında gelen bir durumu anlatacağız.

“Her şeyi düzgün yapıyorum ancak sitemin sıralaması çok kötü.”

Bunun bir çok sebebi olabilir. Doğru bildiklerinizde hatalar yapıyor olabilirsiniz. Bunun haricinde web sitenizin kategorisinde çok güçlü rakipler bulunuyor olabilir. Alan adınız daha önceki kullanımında spam yapılmış ve Google dizininden çıkarılmış olabilir. Ya da başka bahaneler sıralanabilir. Bunların hepsine bir çözüm üretebilirsiniz. Sitenizle ilgili olarak çok daha başarılı içerikler üretebilir, spam için yeniden inceleme talebi gönderebilir ve daha alakalı linkler satın alarak üst sıralara çıkabilirsiniz. Ancak!

Eğer ki kendinize ait önceki projelerinizde çok sayıda spam yapmışsanız ve Google size ait olan bir domain üzerine kurulu web sitesine ceza vererek Google dizininden çıkartmış ise, bu projeden sonraki projelerinizde Google size çok dikkatli yaklaşmak isteyecektir. Zira daha önce sizin tarafınızdan verilmiş bir zarardan ötürü, Google, ziyaretçilerine kötü bir deneyim yaşatmamak adına, size ait siteleri arama sonuçlarında ilk sıralarda göstermek istemeyecektir. Bu yüzden web geçmişinize de dikkat etmeniz gerekir.

 

Related posts

Leave a Reply